Strona główna forum   POWRóT DO ZMIEńZAWóD.PL   FAQ   Szukaj  
Zarejestruj  Zaloguj
Strona główna forum FORA ZAWODOWE Medycyna i farmacja

asystentka stomatologiczna

Lekarz, farmaceuta, stomatolog, fizjoterapeuta, pielegniarka, masażysta, opiekunka osób starszych ...

asystentka stomatologiczna

Postprzez herbatniczek » 28 cze 2011, o 19:42

Dzień dobry. W jednej z firm szkoleniowych znalazłam ofertę szkolenia "asystentka stomatologiczna", który trwa 80 godzin. Czy taka mała liczba godzin wystarcza do tego żeby później podjąć pracę w tym zawodzie? Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi, bardzo dziękuję
herbatniczek

Re: asystentka stomatologiczna

Postprzez Monika » 2 sie 2011, o 14:53

Cześć!
Myślę, że tak. Do zadań na tym stanowisku należy nie tylko asystowanie w trakcie zabiegów, ale przygotowanie gabinetu do zabiegów, utrzymywanie go w czystości i porządku, rejestracja i kontakt z pacjentem i tym podobne rzeczy, którymi stomatolog nie ma czasu się zajmować. Więc liczą się tutaj sumienność i organizacja pracy a duża wiedza ściśle medyczna nie jest wymagana. Spotkałam się z przypadkami zatrudniania osób bez wykształcenia kierunkowego, więc myślę, że taki kurs na początek na pewno Ci wystarczy.
Monika

Postprzez higienistka » 10 sie 2011, o 21:31

Niestety w/g projektu ustawy musisz mieć skończona szkołe o odpowiedniej specjalizacji. Zobacz na stronie www.cezalfa.pl zakładka szkoły tam mają fragmenty tej ustawy oraz wyjaśnienia
higienistka

Postprzez herbatniczek » 12 sie 2011, o 14:17

A kiedy ta ustawa ma wejść w życie? Czy to nie jest tak, że w tym przypadku prawo nie będzie działało wstecz i ta ustawa nie będzie dotyczyć już pracujących , tylko osób które będą chciały wykonywać ten zawód po uchwaleniu ustawy?
herbatniczek

Powrót do Medycyna i farmacja